Do u know how to write in Hmong?

slee00 said:
Nub no kuv ua tau num ntau heev li vim hais tias kuv tus hlub lub computer tsi muaj connection lawm es wb tsi tau sib thaam ces kuv thiaj li ua ib siab ua num lawm.........

Kuv xav xav noj mov thiab khaub poob tabsis mas ntshe yuav yoo me ntsis tsaiv...vim kuv tseem yuav ua kom lose weight tsaiv...
[post="154905"][/post]​
Oh, kuv pab koj thov txim vim koj tus hlub lub computer tau tuag los lose connection lawm.

Neb tas nrho pus sav hais tias yeej Easier yog hais tias peb use Hmonglish? Hmonglish yog thaum peb hais lus hmoob thiab Meskas ua keg. Yeej funny kawg li thiab!
 

poopympang

sarNie Hatchling
i honestly can't write hmong.. i struggle... even reading it and writing it.. i also have very little issues speaking hmong.... ughh.. life is so insane!!
 

1-lUv3-y0u

Sticky Rice
Kuv keeg keeng (tired...not sure how to spell it) heem... kuv sawg puab tas im xwb....ahhh hnub nom mas boring lawg kuv tsis muaj dab tsis ua kiag lis >___<
 

maiv

sarNie Hatchling
Ua li cas lub caij ntuj sov twb yuav tag es kuv ua twb tsis tau dab tsi kiag li, tsuas yog niaj hnub mus kawm ntaub kawm ntawv thiab mus ua hauj lwm xwb. Ntuj os ntus aw...ua li cas kuv yuav nco kuv lub neej yam thaum ub ua luaj li os! Yog koj tsis tau mus ua dab tsi lom zem ces kav tsij mus vim lub sij hawm yuav tsis tos koj.
 

karenyang

#1S.H.E.&NicTse
kuv ntxub lub caij ntuj nos heev li!....vim hais tias kuv tiv tsis tau nos li nab......kuv xav kom twb rov qab txog summer lawm xwb os.... :lol:
 

slee00

sarNie Adult
Hmonglish Yeej fun thiab! Vim hais tias lus Hmong mas yeej complicate thiab yeej tsi tshuam muaj rules li ces tej thaum yus mas yeej muaj problem nrhiav tej lo lus los sau thiab...Tsi tas li ntawd yuav tsum siv Hmonglish mas thiaj li make sense lawm na!
 

kry*star

sarNie Adult
hej nej na cov nyuag neeg! kuv txawj sau ntawv hmoob thiab las mav. kuv tub tub nkeeg nyeem nej cov lus uas nej tau sau ntawv hmoob es kuv twb tsis tau twm li las mas...
 

Mee_123

sarNie Hatchling
*sigh...
kuv lub siab mob heev li os cov viv ncaus
kuv tsis paus xyov yuav ua li cas li lawm...
kav liam mas...i'll get over it soon enough...
 

slee00

sarNie Adult
ua li cas koj yuav mob lub siab ua luaj no na, me Mee aw! Qhia rau peb sawv daws es peb pab koj ris koj lub nra thiab thiaj li tsi nyav nyav es thiaj li tsi mob koj lub siab na, tus me niam hluas aw!
 

HuabNag

sarNie Adult
Kuv xav txhawj nyeem ntawv koos haus, puas muaj leej twg txauj. Thov pab qhia kuv thiab. Ua tsaug.
 

HuabNag

sarNie Adult
kry*star said:
hej nej na cov nyuag neeg! kuv txawj sau ntawv hmoob thiab las mav. kuv tub tub nkeeg nyeem nej cov lus uas nej tau sau ntawv hmoob es kuv twb tsis tau twm li las mas...
[post="155237"][/post]​
Qhov koj hais no nws txaus luag heev li.
 
Mee_123 said:
*sigh...
kuv lub siab mob heev li os cov viv ncaus
kuv tsis paus xyov yuav ua li cas li lawm...
kav liam mas...i'll get over it soon enough...
[post="155341"][/post]​

Sweetie, ua li cas rau koj es koj yuav mob siab ua luaj li? Koj zoo li kuv thiab puas yog, tam sis no, kuv lub siab kuj poob rau kev hlub lawm thiab! cas yuav meem txom ua luaj li!
 

Mee_123

sarNie Hatchling
lol---poob rau kev hlub ces yog kuv lam mas...
it's just that, I find it so funny, whenever i start to give in to what I 'want' he does or say something and kaboom! I hestitate....


kuv xav qhia rau nws hais tias kuv paub nws tsis yog muaj kuv ib leeg xwb...nws ua rau kuv khib nws heev...(it's a first) kuv tsis paub yuav ua li cas li lawm os...xyov yuav qhia lod tsis txhob qhia zoo dua?
 

kry*star

sarNie Adult
HuabNag said:
Qhov koj hais no nws txaus luag heev li.
[post="155548"][/post]​
puas txaus luag tiag ma??? vim rau qhov kuv yog ib tug neeg tub tub nkeeg lov? hehehe... lam dag xwb os... tsis txhob xab li cas nawb mog phooj ywg.

qhov tseeb tiag mas kuv tsis tau xyaum sau ntawv hmoob los lawm ntev nav es kuv lam xav sau ub sau no- tej yam uas tsis tseem ceeb xwb os. xyov koj puas nkag siab qhov kuv hais no tab sis mas ab kav liam os kuv tiam tiam toob li es tsis txhob hais hais lus lawm tshe yuav zoo dua lau... :D
 

1-lUv3-y0u

Sticky Rice
waaah cas kuv read tsis tau thawm hmoob fast lis....kuv txawj sauv thawm hmoob thab si kuv read thawm hmoob sloow -_-
 

kermint

sarNie Adult
yog lawm Ntxais Hmoob Thoj ua cas koj zaj dlab neeg yuav ua rau kuv pab koj tu siab kawg li thiab. tabsis yog peb tsis paub kev tu siab ces peb yuav tsis paub kev hlub zoo li cas thiab......qhov ntawv yog qhov uas tej laugt cuas has tias qab zib thiab qaub nyob ua ke. txiv neej tshuav ntau hahahahahaa tsis tshob txhawj........
 
Top